Microsoft představil své To-Do, bratra Wunderlistu

posted in: Office 365 | 0


Microsoft představil žhavou novinku a tou je aplikace Microsoft To-Do, řekněme konkurent Wunderlistu, který ale stejně od roku 2015 patří do portfolia Microsoftu. Dalo se tedy předpokládat to, že Microsoft tuto aplikaci respektive její vývojáře nějakým způsobem využije a jejich know-how přetvoří k obrazu svému. Dnes jsme toho svědky.

Microsoft To-Do dle tiskové zprávy přímo od Microsoftu přichází přím od tvůrců Wunderlistu a nabízí chytrou a intuitivní cestu k tomu, jak si organizovat každý den. Jedná se zatím pouze o preview verzi, která by měla postupem času být přítomna i v Office 365 tenantech. U mého se zatím nelze přihlásit, ale podle vyjádření Microsoftu a zkušeností z dřívějška budou novou funkcionalitu pouštět postupně do všech tenantů. To-Do jsem si tedy mohl prozatím vyzkoušet pouze se svým „obyčejným“ Microsoft účtem.

Aplikace si klade za cíl sdružovat veškeré úkoly ať už jsou pracovní, soukromé apod. na jednom místě. Člověk si může přidávat upozornění, poznámky a mnoho dalšího. To-Do má aplikaci pro iPhone, Android, Windows 10 a také běží ve webovém rozhraní na adrese https://todo.microsoft.com. V mnoha aspektech mi aplikace připomíná Wunderlist (ještě aby ne, když je od stejných vývojářů) s jednou výjimkou a to je záložka Můj den, která slibuje inteligentní napovídání a nabízí úkoly, které by se Vás měly ten den týkat a klade si za cíl zvýšit Vaši produktivitu.

Co mě mile překvapilo, byla rychlá synchronizace mezi telefonem a webem. Je zde také možnost importovat své úkoly/poznámky právě z Wunderlistu či oblíbeného Todoistu.

Jsem upřímně zvědav, jakým směrem se aplikace bude do budoucna ubírat či jak se Microsoft vypořádá s Wunderlistem. Na Office 365 mě velice těší to, že i přesto, že si člověk platí přibližně 100 korun měsíčně za uživatele, tak stále dostává nové a nové funkce a vylepšení. Tohle je opravdu velikou výhodou cloudových řešení.