Nové Google logo? Trendy záležitost bez dlouhého trvání!

posted in: Blog | 0

Google představil své nové logo veřejnosti a celé to nazval jako to nejlepší z Googlu – (jednoduchost, barevnost a přátelskost)… píše se v oficiálním blogovém zápisku. Jaké jsou ale kvality nového loga a vizuálu, které vystřídaly staré známé patkové logo?

V první chvíli, když jsem viděl tu změnu, řekl jsem si WTF? Před nějakým časem Lenovo a teď i Google? Nový design vypadá docela učesaně, o tom žádná, ale jedná se dle mého názoru o módní záležitost. Podobné úpravy log prostě v současné době frčí a tak ani Google nemohl zůstat pozadu. Jenže co za rok, dva, pět? Obstojí nové logo takto dlouhý čas jako jeho geniální předchůdce? Nemyslím si!

google2016

Pustit se do změny loga jedné z nejznámějších značek na světě, to chtělo koule! Google se ohání tím, jak se ze stolního PC přesunul na mobily, tablety a kdovíco ještě a tím pádem upravilo logo tak, aby bylopodle Googlu upravené pro svět “počítačové” komunikace bez ohledu na způsob zadávání informací (dotykové, klávesové i hlasové) do nekonečného množství zařízení. Hm, jak myslíš Google.

Každopádně si myslím, že nové logo Googlu je trendy záležitostí, přitažlivější, ale ne tak trvalou, jako byl jeho předchůdce, ne každá změna je bohužel k lepšímu. Což se nedá říct o další novince, kterou Google s novým paskvilem představil a to jsou Google tečky. Čtyři tečky – modrá, červená, žlutá a zelená. Jsou animované, jsou hravé, lehce zapamatovatelné a svěží. S nimi se bude dát výborně kouzlit a Google slibuje, že se tyto změny projeví v jeho ostatních službách. Nové e také Géčeko ve čtyřech barvách, které se bude také postupně objevovat ve službách Googlu.

 

Napsat komentář