Jak si přizpůsobit vzhled Office 365

posted in: Office 365 | 0

Office 365 je mocný nástroj, bez kterého bych si už asi nedokázal představit pracovní činnost. Nabízí spousty nástrojů a používám ho opravdu takříkajíc denně – v práci verzi Office 365 Enterprise E3, na doma jsem si pořídil Office 365 Business Essentials, takže mám vyřešeny e-maily na vlastní doméně, cloudové úložiště a spousty dalších věcí. O tom ale až v jiném článku.

Jelikož mám nástroje Office 365 pořád na očích, byla by škoda si je vizuálně nepřzpůsobit. S grafikou si člověk nemůže dělat úplné psí kusy, ale pouze několik základních věcí, které mu Microsoft dovolí.

Změna motivu Office 365

Microsoft umožňuje změnumotivu Office 365, která změní navigační lištu a použité barvy. K výběru je několik předpřipravených variant, ze kterých si může člověk vybrat a nebo je tu možnost si vytvořit motiv svůj. K tomu jsem jako administrátor svého tenantu také přikročil. Je třeba pouze zajít do Office admin centra Nastavení Profil organizace → Správa vlastních motivů organizace. Člověk si zde nakliká motiv dle svého gusta, ale opět s omezeními, která od Microsoftu má.

Připnutí aplikací do navigačního panelu

Další z možností, jak si prostředí přizpůsobit je možnost připnutí jakékoliv aplikace do horního navigačního panelu. Toto má opět svá omezení a konkrétně ta, že si tam můžete připnout „pouze“ tři zástupce aplikací. Já tam konkrétně mám Outlook, Office Admin centrum a OneDrive for Business.

Spouštěč aplikací

Další hrátky, které můžete dělat jsou se spouštěčem aplikací, kde je možnost přesouvat jednotlivé dlaždice, vyhodit je ze spouštěče úplně pryč, měnit jejich velikost apod.

Změna úvodní stránky

Vybrat si startovací stránku je další z možností Office 365, v záložce Můj účet je možno si vybrat mezi Domovskou stránkou Office 365, Kalendářem, OneDrivem a dalšími mnoha stránkami/aplikacemi, které Microsoft nabízí. Já si vybral Domovskou stránku Office 365, kde vidím veškeré své aplikace, poslední upravované dokumenty nebo soubory uložené do OneDrive.

Vlastní ikonky ve spouštěči

Poslední možnou úpravou „k obrazu svému“ je přidání si svých vlastních ikonek, které mohou vést na jakýkoliv odkaz – mě konkrétně vedou na tento web, do jednoho webu na SharePointu a na aplikaci Wunderlist. Přisdáte si je tak, že půjdete do Office Admin centra → Nastavení → Profil organizace → Přidat vlastní dlaždice pro svoji organizaci. Poté stačí vyplnit vše, co po vás Microsoft chce a po příštím přihlášení si novou ikonku můžete připnout do spouštěče aplikací. 

To je asi tak všechno, co nám Microsoft dovoluje změnit/přizpůsobit si. Možností není úplně moc, ale ani málo. Já jsem aktuálně po všech změnách se vzhledem svých Office 365 velice spokojen.

Napsat komentář